titulek recepty

GULÁŠ Z KRŮTÍCH ŽALUDKŮ - Na oleji zpěníme cibulku a rozpustíme sladkou papriku. Žaludky nakrájíme na větší kousky, vložíme na cibuli a pod pokličkou necháme chvíli dusit. Pak podlijeme vodou, přidáme masox, pepř ...

titulek kategorie

FARMA NOVÝ DVŮR – je malá rodinná farma, která leží 17 km od Jičína nedaleko Českého ráje. Naší hlavní činností je chov krůt a výroba a prodej krůtího masa a výrobků z něj. Naše rodina se věnuje chovu krůt již 20 let. Hlavním cílem je pro nás nabízet kvalitní čerstvé krůtí maso a mít spokojené zákazníky, kteří se k nám budou rádi vracet.O KRŮTÍM MASE:

Krůtí maso je vynikající surovinou pro přípravu nejrůznějších pokrmů. Říká se, že krůta nebo krocan má „devatero druhů masa“, zanedbatelná není ani vysoká výtěžnost masa. Ve srovnání s ostatní drůbeží má krůta vyšší podíl bílkovin – prsní svalovina obsahuje téměř 25 % bílkovin, stehno více než 21%. Významný je nízký obsah tuku v krůtím mase:

Krůtí tuk má také výhodnější složení než tuk z vepřového nebo hovězího masa. Obsahuje více kyseliny linolové, což je jedna z nenasycených mastných kyselin, které jsou nezbytné pro udržení dobrého stavu tepen a přispívají ke snížení hladiny cholesterolu v krvi.

KRŮTA JAKO LÉK:

CHOV:

Krůta je velmi náročná na podmínky při odchovu a výkrmu. Jednodenní krůťátka umístíme do haly pro odchov, která je vybavena moderní technologií.

Krůťata jsou velmi náročná na teplotní a světelné podmínky a pravidelný přísun vody a krmiva. Po šesti týdnech přesuneme rozkrmená krůťata do haly na výkrm, která je velmi prostorná a její stěny jsou tvořené posuvnými žaluziemi, tzn. na jaře se žaluzie stáhnou a stěny haly jsou tvořeny pouze pletivem, na zimu se žaluzie opět zatáhnou. Hala na výkrm je vystlána hlubokou slamnatou podestýlkou, krůty se zde pohybují volně. Zde jsou krůty do stáří čtyř až šesti měsíců.

PORÁŽKA:

Po dosažení jatečné hmotnosti – krůtičky – 8 kg, krocani – 15 kg začneme s porážením. Malá porážka je rovněž součástí naší farmy. Celý provoz je zaregistrován a je pod neustálým veterinárním dozorem.

2.7.2021
DOVOLENÁ
V týdnu od 5. 7. do 11. 7. NEPŘIJEDEME na tyto trhy:

Na ostatní trhy přijedeme jako obvykle.
Hezké léto.

13.4.2021
ZAHÁJENÍ PRODEJE NA FARMÁŘSKÝCH TRZÍCH

OD 14.4.2021 VÁS BUDEME NAVŠTĚVOVAT:

Prosíme vás o důsledné dodržování pravidel bezpečného prodeje.

Bližší informace na telefonu 777083325.

TĚŠÍME SE NA VÁS!

Kořínkovi

Copyright (c) Farma Nový dvůr
All Rights Reserved